Книжкові новинки за січень 2014 року в Гайсинській централізованій бібліотечній системі

Шановні користувачі!


Фонд Гайсинської центральної бібліотеки поповнився новими книгами з різних галузей знань: історії, економіки, мовознавства, літературознавства, а також творами українських та світових письменників. Багато цікавої та пізнавальної літератури, з якою Ви маєте можливість ознайомитися, як на нашому сайті, переглянувши список новинок, так і завітавши до бібліотеки.  

 

 

5 ДЕРЕШ, Л.Миротворець. Повісті та оповідання / Любко Дереш. — Львів: Кальварія, 2013.

Нова книжка молодого українського письменника складається з двох повістей та оповідання. Перед нами постає зовсім несподіваний трохи загадковий Любко Дереш…«Миротворець» – дивні історії, сумні та загадкові, лейтмотивом яких звучить філософська думка: «ГЕНІЇ ТА ГЕРОЇ ЗАВЖДИ САМОТНІ”

 

 

8 Волков, О.Емісар / Олексій Волков. — К: Нора-Друк, 2012. — 287 с.
Власнику кафе «Артист» незнайомці ролять пропозицію, від якої неможливе відмовитися. Намагаючись втекти, він мимоволі спричиняє смерть двох людей. Опинившись в США, головний герой роману грає нав’язану йому роль загадкового емісара. Хитросплетіння сюжету маневрує на межі реального. Інтриги спецслужб, підступні пастки і карколомні викриття не завадять головному герою попри все йти до втілення мрії всього життя — зіграти роль у кіно за власним ним сценарієм.

 

 

 

 

11  Тома, Л. В.Микола Гоголь /Л.В. Тома. — Харків: ТОВ фірма «Антологія», 2013. — 128 с.

Про Миколу Гоголя як про великого російського письменника, культурного і громадського діяча сказано і написано дуже багато. Жоден з російських письменників, що визначають лице російської літератури, не оминув його впливу.
Гоголь став улюбленим письменником і володарем душ мільйонів людей на планеті. Тому і треба сказати про «українського Гоголя», про першооснову його душі. Великий російський письменник М. В. Гоголь є, на думку багатьох дослідників і літературознавців, найбільш виразним представником української школи в російській літературі. Отже, можемо говорити про нього і як про українського письменника, бо українська тематика творів Гоголя — це невід’ємна частина його творчої особистості. Він — один з кращих виразників української ментальності. У його творах найбільш повно і яскраво відтворилися риси українського національного характеру.

 

17

Лазарук, М. Я.Микола Вінграновський: Степовий Сварог: Есе про незабутні мандри Україною з Миколою Вінгранов-ським / М.Я. Лазарук. — Харків: ТОВ «ПЕТ», 2013. — 192 с.
Микола Степанович Вінграновський (1936—2004) — видатний український поет, прозаїк, актор і кінорежисер, один з кращих учнів Олександра Довженка, автор поетичних збірок і повістей (Державна премія УРСР ім. Т. Г. Шевченка 1984 року) — у далекі шістдесяті минулого століття благодатним вихором увірвався в українську літературу і крізь усе життя проніс дух українства, вписавши у національну скарбницю безцінним даром Любов’ю освячене Слово.

 

 

 

29  Рощина, Н. Роксолана / Н.Рощина. — Харків: ТОВ фірма «Антологія», 2013. — 128 с.

Вона бужа полонянкою, а стала султаншею. Була безправною рабинею, а стала вершителькою доль, могутньою правителькою, володаркою Сходу. Ім’я а — Роксолана. Історія цієї дивовижної жінки вражає: варто лише уявити, який шлях подолала юна українська дівчина від невільниці в гаремі турецького султана до його улюбленої дружини. Ще більш неймовірним здається її сходження на султанський трон. Чи тільки розум і врода були її зброєю? Звісно ж, ні. Воля і сила духу піднесли Роксолану на вершину, й вона залишилася там у всій своїй величі — надзвичайна жінка, частинка нашої історії.

 

 

23   Тагліна, Ю. С.Михайло Грушевський / Ю.С. Тагліна.— Київ: ТОВ «КЕТС», 2013. — 128 с.

Михайло Грушевський (1866—1934) є однією з головних постатей ук¬раїнського національного самоствердження в новітній історії України.
Видатний вчений і суспільно-політичний діяч, він створив 10-томну «Історію України-Руси» — першу повну історію України, таким чином перевершивши навіть таких своїх видатних попередників, як Костомаров, Куліш, Драгоманов, Антонович.
Але Грушевський не тільки писав історичні праці, він сам творив іс¬торію: 1917 року став на чолі нової Української держави — його було обрано головою Центральної Ради (1917—1918), яка в 1918 році проголосила Українську Народну Республіку (УНР). Завдяки цьому світ дізнався, що на землі існує Українська держава, президентом якої і був М. С. Грушевський.

 

35 Кокотюха, А. А.Леонід Кравчук / А.. А. Кокотюха. — Київ: ПАТ «ДАК «Укрвидавполіграфія», 2013. —128 с.

Леонід Кравчук — невід’ємна частина історії нашої країни. Не тільки тому що він — перший президент сучасної незалежної України, обраний українським народом. Не тільки тому що з його ім’ям нерозривно пов’язане прийняття Акта проголошення незалежності нашої держави. Його досі по праву вважають одним із найбільш професійних, гнучких та виважених політиків за всю історію сучасної України. Постать Леоніда Кравчука викликає неабиякий інтерес завдяки неоднозначності та непересічності цієї особистості. Є якийсь секрет його легендарної неординарності. Але все ж пригадаймо Фрідріха Ніцше, який стверджував, що завжди величним для історії є той, хто задав напрямок.

38  Шевченко : невідомі сторінки життя:/ упорядк. Л. Цуріка. – К.: АВІАЗ, 2013. -72 с; іл.

 

 

 

 

 

 

41   Кокотюха, А.Таємне джерело : роман / Андрій Кокотюха ; передм. Ю. Ма¬карова. — Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвіл¬ля», 2013. – 288 с.
Коли прагматичний і скегтяний Ігор Князевич починав розслідування серії загадкових убивств, він навіть не здогадувався, що сліди приведуть його до прадавнього Чорного лісу, де струмить таємне джерело. Добру людину, якщо вірити народним оповідкам, вода з нього може оживити. А лиху, із чорним серцем, — убити. Люди зникають, а джерело зберігає свою таємницю. Та чи до снаги Князевичу розплутати цей міфічний клубок?

 

 

 

 

Лунін, С. І. Іван Самойлович / С.І. Лунін. — Харків: ТОВ «ПЕТ», 2013. — 128 с.

Гетьман Іван Самойлович — значна постать в історії України, людина, яка протягом п’ятнадцяти років була володарем Лівобережжя і зупинилася за крок од відновлення держави Богдана Хмельницького. Його доля добре ілюструє характерні тенденції української історії тієї доби, а особистість, що сполучає в собі позитивні і негативні риси, дозволяє побачити в ньому типовий портрет українського політика XVII століття.

 

 

20  Савченко, В. А. Нестор Махно / В.А. Савченко. — Харків: ТОВ «ПЕТ», 2013. — 128 с.

Махно — видатна особистість, лідер анархістського руху на Україні, якого радянська пропаганда називала бандитом, а справу його замовчувала. Зараз Нестора Махна порівнюють з Робін Гудом, Спартаком, «товаришем Че». Виходець з найбіднішого селянства, він у 29 років зумів зібрати під прапором анархії 100-тисячну армію і почав створювати на південному сході України анархістське суспільство — трудову федерацію, яка проіснувала 100 днів під постійними ударами білих і червоних.
Ким же був Махно у реальному житті? На це питання і дає відповідь книга В. Савченка, що присвячена одному з найвідоміших українців XX сторіччя.

 

14Панасенко, Т. М. Марко Вовчок / Т.М. Панасенко.— Київ: ПАТ «ДАК «Укрвидавполіграфія»,2013. —128 с.

Марко Вовчок (Марія Олександрівна Вілінська; 1833—1907) — склад¬на, суперечлива й загадкова постать в історії культури, причому не тільки української та російської, бо діяльність її охоплює майже всю Європу. Жінка з чоловічим псевдонімом; росіянка за походженням, для якої Україна стала другою батьківщиною і яка багато творів написала українською мовою; письменниця, що успішно займалася перекладацькою й видавничою діяльністю; не красуня, однак вражала й захоплювала багатьох талановитих чоловіків блискучим розумом, глибокими знаннями, внутрішньою силою, неординарна, енергійна, обдарована людина… Марка Вовчка справедливо називають літературною донькою Т. Шевченка.

 

Ім’я дитини в українській родині / Л. О. Белей; худож.-оформлювач О.М. Артеменко — Київ: ТОВ «Далечінь», 2013. —288 с.

їм я надається людині при народженні й супроводжує її все життя. Кажуть, що ім’я навіть визначає долю людини. Так це чи ні, у будь-якому разі вибір імені для дитини є справою серйозною і відповідальною. Добре, коли батьки підходять до цього питання з повагою до тисячолітніх традицій, з бажанням і надією, що вибране ім’я личитиме їхній дитині, буде їй самій до вподоби.
Ця книжка допоможе вам вибрати ім’я, гідне вашого сина чи доньки, онука чи онуки. Ви знайдете тут стислий огляд історії імен українців, християнський календар імен, а також словник, в якому можна вибрати конкретне ім’я, довідатися про первісне значення імені та ознайомитися із його скороченими й пестливими формами, які мають особливу популярність у приватному та сімейному спілкуванні.

 

51Чемерис, В. Л. Ордер на любов. Місто коханців на Кара-Денізі. Засвіт встали козаченьки…: роман і повісті / В. Л. Че¬мерис. — Харків: ТОВ «Бібколектор», 2013. — 444 с.

Що може бути цікавішим за її величність Історію? Тільки Історія, про яку розповідають цікаво, небайдуже та неупереджено. Саме так, як це робить Валентин Чемерис (нар. 1936) — відомий український письменник, автор багатьох історичних та фантастичних романів (у видавництві «Фоліо» вийшли друком його романи «Смерть Атея», «Фортеця на Борисфені», «Ольвія», «Генерали Імперії») і оповідань, лауреат літературних премій.
Роман «Ордер на любов» розповідає про часи загибелі українського січового козацтва і матері їхньої Запорозької Січі. На тлі сповнених пригодами подій, що визначили долю України, розгортається історія кохання запорожця Тараса й Оксани. До збірки також увійшли дві історичні повісті — «Місто коханців на Кара-Денізі» та «Засвіт встали козаченьки…»

 

52Вільчинський, О. К. Дерева на дахах: роман / О. К. Вільчинський; худож.-оформлювач О. М. Артеменко. — Київ: ТОВ «ШАНС», 2013. — 352 с.

Олександр Вільчинський (нар. 1963 р.) — прозаїк, есеїст, автор кількох книжок прози, серед яких романи «Суто літературне вбивство», «Останній герой», «Віаґра для мера». Живе і працює в Тернополі.
Роман «Дерева на дахах» — це не тільки оповідь про життєві пошуки «неспокійної» людини, «героя свого часу» — Якова Довганя, бунтівника із довгим сивим хвостом і кільчиком у вусі. Це насамперед роман про Місто, про Тернопіль, що схожий на кораблик, про тернопільські будинки, схожі на кораблики, і про тернопільські кораблики, схожі на будинки, на дахах яких, до того ж, ще й ростуть дерева. Про тернопільську забігайлівку «для інтелектуалів і митців» «Пінгвін», а також про будинки, дерева та забігайлівки в інших містах, про одвічні стосунки між митцем і алкоголем, а ще про котів, чоловічу дружбу і справжню любов до Жінки. Чи то пак, до жінок. Словом, усім українським інтелектуалам, хто так і не дочитав «Улісс» Джойса, присвячується…

 

53Несбьо, Ю. Таргани: роман / Ю Несбьо; пер. К. Г. Дуброви; худож –
оформлювач Д. О. Самойленко. — Харків: Фоліо, 2013. -381 с. — (Карта світу).

Норвежець Ю Несбьо у себе на батьківщині спочатку став відомим як економічний оглядач (він закінчив Норвезьку школу еконо потім як рок-музикант і композитор популярної групи «Ві Оегге», а є кінці 90-х ще і як письменник, автор серії романів про поліцейського 1 Холе. Перший з романів серії — «Нетопир» (1997) — був визнаний кр детективом Скандинавії, удостоївся у критиків звання «миттєвого 6 лера» й приніс автору престижну премію «Срібний ключ». У видавництві «Фоліо» вийшли друком романи Ю Несбьо «Нетопир», «Безтурботний», «Привид», «Мисливці за головами».
У борделі Бангкока вбито норвезького посла. Харрі Холе вирушає і: Таїланду, щоб суто конфіденційно розслідувати це вбивство. Опинившись у злачних місцях Бангкока, в опіумних кублах та стрип-барах, він поступово розуміє, що не все так просто, як здавалося попервах. Таргани шурхотять . плінтусами… Хто ж вони? Проте Холе, незважаючи на всі перешкоди, лопається до істини і розкриє цю заплутану справу.

 

Білий, Д. Волонтер /Дмитро Білий. – Донецьк: ПП «КД «Проспект-Прес», 2013. – 288 с.
…Таємничі ритуали, смертельні небезпеки, карколомні пригоди, кохання на межі життя і смерті та зустріч із потойбічним … Все це представлено у новій збірці творів відомого українського письменника Дмитра Білого. Роман «Чорне крило» переносить читача у таємничий вир східної містики, із якою герої зіткнулися, потрапивши у буревій громадянської війни, і яка зловісно відбилася на долях уже наших сучасників.
Твір розрахований на широке коло читачів.

 

 

 

2Роздобудько, І. ЛСД. Ліцей слухняних дружин : роман / Ірен Роздобудько ; передм. Т. Вергелес. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2013. — 320 с. : іл.
Ідеальні дівчата з ідеальним вихованням… Невже вони жертви таємної змови проти людства, яка існує ще з непам’ятних часів? Мета її — виховати слухняних і безпорадних жінок, покірних рабинь для майбутніх чоловіків. Коли гине вихованка одного з елітних навчальних закладів, приховати інформацію не вдається, бо є ті, кому не байдужа доля дівчат…

 

 

 

17Перепелюк, В .Вийшов Кобзар з Поділля./Володимир Перепелюк – Вінниця: ТОВ «Консоль», 2010.- 276 с, іл.
Ця довгоочікувана книга належить перу видатного маестро — співака, композитора і музиканта Володимира Максимовича Перепелюка, який 26 років був солістом хору ім. Верьовки. Писав цю книжку продовж усього життя. Маючи виняткову пам’ять, вів ще й що¬денні записи в подорожах, на концертах, під час від¬починку, а тому книга насичена масою живих деталей і таких філігранних спостережень з власного життя, а також з життя і побуту знаменитого колективу. Книга буде цікавою не тільки для земляків з Вороновиці, і тих, хто йшов поруч з В.М.Перепелюком життєвими дорогами – стежками з кобзою, піснею і непересічною любов’ю до природи, а й всіх тих, хто її прочитає. У ній – історія життя людини, яка багато вміла, могла, бачила, аналізувала, самотужки пробивалась і від нульової позначки долі сягнула вершин мистецького космосу.

 

20Давиденко, В.  Монастир : Третє видання, доповн. / Віталій Давиденко — Вінниця : Вінницька картографічна фабрика, 2013. — 280 с.: іл., фото ; кол. вкл. [24]. І8ВИ 978-617-533-085-2
Книга представляє українському читачеві дослідження Віталія Давиденка, в якому історія одного монастиря перетворюється на історію про довгу путь нації. На тлі перших прикладів поширення християнства в Західному Надчорномор’ї, особливого значення набуває доля видатної пам’ятки християнської культури, згодом — святині українського православ’я ХІ-ХІХ століть — Свято-Усікно-венського скельного чоловічого монастиря, що у селі Лядова Могилів-Подільського району Вінницької області. Опираючись на значний фактичний матеріал, автор робить переконливі аналітичні висновки, розкриває невідомі сторінки минувшини Східного Подністров’я в цілому і Лядовської обителі зокрема, пропонує нове визначення їх місця й ролі у вітчизняному та загальноєвропейському історично-релігійному процесі.
Розраховано на викладачів вищих навчальних закладів, учителів, студентів. дослідників-краєзнавців. Книга адресована тим, хто цікавиться історією православного християнства, прагне перегорнути забуті сторінки історії України. Вона також є подарунком автора монастирю в переддень його офіційного 1000-жітнього ювілею.

 

23  Вінниччина клубна. — Вінниця, 2009.— 176с.: іл.
Вінниччина клубна ознайомить читачів з діяльністю районних будинків культу¬ри, які є головними регіональними центрами відродження, збереження і розвитку народної творчості, координації осередків культури в сільській місцевості. Видання довідника – результат багаторічного досвіду закладів культури клубного типу та вшанування працівників культури з різних напрямків творчої діяльності.

 

 

26 ВІКТОР НАКОНЕЧНИЙ. Альбом-каталог/Автор-упорядник Євген ШЕВЧЕНКО.
Вступ, стат. Є. Шевченко, В. Титаренко. – К.: Народні джерела, 2007. – 112с: іл.
І5ВМ 966-95170-1-5
В альбомі, підготовленому до 60-річчя від дня народження, репродукуються твори заслуженого майстра народної творчості України, лауреата премії імені Катерини Білокур, майстра народного малярства Віктора Андрійовича Наконечного, який мешкає в с. Клембівка Вінницької області. Вступні статті «Життєдайні барви Віктора Наконечного» та «Любов’ю створена краса» знайомлять творчим життям художника, адже автор належить до когорти знаних майстрів українського народного малярства, він відчутно примножує невмирущу скарбницю українського національного мистецтва.

 

29Стежками Леонтовича / упоряд. І. О. Назаренко. — Вінниця : Нова Книга, 2012. — 304 с. : ноти, фото.
Історія села Чукова (Вінницька обл.) тісно пов’язана з іменем видатного українського композитора Миколи Леонтовича. Благородну справу розвитку музичної культури в Чукові продовжив талановитий музикант, хормейстер і викладач, заслужений працівник культури України Валентин Буко. Естетичному вихованню дітей та підлітків, створенню шкільних вокально-інструментальних ансамблів присвячується ця книга, яка доповнена безцінним нотним матеріалом з репертуару творчих колективів школи. Це результат багаторічної копіткої праці Валентина Анатолійовича Буко – талановитого музиканта, вдумливого педагога, прекрасної людини, непересічної особистості.
Збірка стане в нагоді не лише керівникам аматорських колективів, а й усім, хто закоханий в українську народну музику.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера