Серія видань краєзнавчо-бібліографічних посібників «Живуть у назвах вулиць героїв імена»

Гайсинська центральна бібліотека започаткувала серію видань краєзнавчо-бібліографічних посібників «Живуть у назвах вулиць героїв імена». Ці видання присвячені відомим діячам історії, культури, літератури, мистецтва, імена яких носять вулиці рідного Гайсина.
Видання буде цікавим читачам, які не байдужі до історії України, до історії рідного міста, цікавляться сьогоденням Гайсина, бажають отримати більше інформації про особу, чиє ім’я в назві вулиці, на якій вони проживають.

Іван Богун – полковник Вінницький: бібліограф. посібник. /Гайсин. ЦБ; уклад. В.Голомовза. – Гайсин, 2013.
Цей посібник приурочений українському національному герою, одному з найактивніших сподвижників Богдана Хмельницького Івану Богуну. Особливість народного героя в наш час викликає неабиякий інтерес, особливо напередодні 345-річчя з дня його загибелі. Тому ми пропонуємо детальніше познайомитись з біографією Івана Богуна та його діяльністю, як народного ватажка, згадати, що пов’язує Поділля з ім’ям цього героя.

 

 

Шолом-Алейхем: бібліограф. посібник. /Гайсин. ЦБ; уклад. В.Голомовза. – Гайсин, 2013.

Цей посібник присвячений відомому єврейському письменнику Соломону Рабиновичу, відомому усьому світові під псевдонімом Шолом- Алейхем – мир вам. Шолом – Алейхем – геніальний сміхотворець-оптиміст, виразник дум, тривог і болю єврейського народу. Письменник створив десятки і сотні неповторних, яскравих облич простих людей, писав про життя своїх сучасників.
Тут ви познайомитесь з біографією великого письменника, з його творчістю, вкладом у єднання двох культур – української та єврейської.

 

Василь Іванович Вознюк: бібліограф. посібник. /Гайсин. ЦБ; уклад. В.Голомовза. – Гайсин, 2013.
Цей посібник присвячений відомому конструктору, Герою Соціалістичної праці, гвардії генерал-полковнику Василю Івановичу Вознюку, котрий багато зробив для розвитку військової ракетної техніки, освоєння космосу. Він тісно співпрацював з уславленим С.Корольовим і був головним будівничим відомого космодрому – ракетного полігону в місті Капустин Яр Астраханської області. Тут ви познайомитесь з біографією видатного земляка і його вкладом у розвиток ракетної техніки.

 

Валерій Михайлович Бакалов: бібліограф. посібник. /Гайсин. ЦБ; уклад. В.Голомовза. – Гайсин, 2013.
Цей посібник присвячений гайсинчанину Валерію Бакалову. Він був у числі загиблих в Афганістані гайсинчан. Афганістан – вже історія, а історію потрібно не тільки знати і не забувати, але робити з неї відповідні висновки, особливо в тому випадку, коли вони трагічні, замішані на материнських сльозах, мужності та відвазі, вірності своєму обов’язку самих «афганців» – живих та загиблих. До них і відноситься Валерій Михайлович Бакалов.

 

 

Вулиця Богдана Хмельницького: бібліограф. посібник. /Гайсин. ЦБ; уклад. В.Голомовза. – Гайсин, 2014.
Цей посібник присвячений вулиці імені Богдана Хмельницького, видатного українського політика, полководця і дипломата, провідника національно-визвольних змагань 1648-1657 років, творця держави та її першого гетьмана.
Незаперечною заслугою гетьмана Б. Хмельницького було те, що все українство, незважаючи на станові інтереси, виступило єдиною як ніколи силою в боротьбі за національне визволення. Діяльність цієї непересічної особистості нашої славетної козацької минувшини не тільки визначила долю самої України, а й відчутно вплинула на тогочасне європейське політичне життя.

 

Штельмах Дмитро Лаврентійович: бібліограф. посібник. /Гайсин. ЦБ; уклад. В.Голомовза. – Гайсин, 2013.
Цей посібник присвячений Герою Радянського Союзу, одному з учасників звільнення Гайсинщини від німецько-фашистських загарбників в роки Великої Вітчизняної війни, почесному громадянину міста Гайсина Дмитру Лаврентійовичу Штельмаху.
Він з першого і до останнього дня перебував на фронті, показуючи приклад мужності і відваги. Нагороджений багатьма відзнаками Вітчизни.

Більш детально переглянути видання із серії «Живуть у назвах вулиць героїв імена» Ви зможете, завітавши до Гайсинської центральної бібліотеки.

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера