віртуальна виставка «Під Покровом Пресвятої Богородиці»

Слайд1Свято Покрови Пресвятої Богородиці православні та греко-католики відзначають 14 жовтня. Покрову називають святом воїнів і прощення, весіль і матерів. У день Покрови Пресвятої Богородиці вшановується Матір Божа, яка є заступницею за рід людський.
Сама назва свята пов’язана з назвою частини одягу Пресвятої Богородиці – головного покривала, або мафорія, який став називатися на Русі «омофором».
Відповідно до оповідей, під час штурму Константинополя у 910 році, усі жителі міста сховались у Влахернському храмі та молились Пресвятій Богородиці, аби вона захистила їх, так і сталося. Богородиця, осяяна небесним світлом й оточена ангелами та святими, з’явилася людям. Пресвята Діва Марія зі сльозами на очах стала молити Бога за християн. Потім Божа Матір на знак того, що бере народ під свою опіку, покрила людей у храмі чесним своїм омофором. Пресвята Владичиця сяяла небесною славою, а покров у руках її блищав «краще за промені сонячні». Дивовижний покрив захистив місто. Піднялася буря і розкидала кораблі противника, позбавивши жителів Константинополя від смерті.
Слайд7Слайд6Слайд5В Україні особливо значущим свято Покрови Пресвятої Богородиці було для козаків, які будували багато храмів Богородиці й особливо шанували ікони Покрови. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Матір Божу вважали своєю заступницею і покровителькою.
Покрова Пресвятої Богородиці – одне з найважливіших християнських свят. Його повна назва – Покрова Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Пріснодіви Марії. Здавна вірили, що Покрова приносить щастя, кохання і достаток, оберігає від гріха і допомагає в нелегкий час.
Це свято вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні. Не виникає навіть суперечок між православними українцями й різновірами, котрі хоч і вкладають у це свято зовсім різний зміст, ставляться до нього дуже шанобливо.
З нагоди цього великого свята пропонуємо переглянути віртуальну виставку «Під Покровом Пресвятої Богородиці», з неї ви дізнаєтесь про історію свята, традиції святкування.
Віртуальну виставку можно подивитися на сторінці у Facebook:
https://www.facebook.com/groups/

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера